Czapki na każdą pogodę
Strona główna » Poradniki » Jaka czapka dla dziecka na wiosnę?
Producenci czapek
Czapki WoolTown Czapki Loman Czapki Neverland Czapki Satila Czapki The North Face Czapki Viking
Kontakt
Biuro Obsługi Klienta Zamówienie telefoniczne
0801 000 761
033 8219 149
0604 617 978
w godzinach 8-18

Zamówienia: sklep@asport.pl
Biuro obsługi klienta: bok@asport.pl
Gwarancje: gwarancje@asport.pl
Czapki w 3D

Jaka czapka dla dziecka na wiosnę?

Wiosna to prawdopodobnie najbardziej podstępna pora roku. Złaknieni ładnej, ciepłej pogody, bardzo chętnie łapiemy promienie coraz śmielej grzejącego słońca i pozbywamy się kolejnych części zimowej garderoby – zwłaszcza czapek.

Warto jednak pamiętać, że wiosenne ciepło bywa złudne – dlatego tak łatwo o przeziębienie po spacerze w zbyt lekkim ubraniu. W myśl ludowych przysłów, wiosenna pogoda może zaskoczyć także chłodniejszymi podmuchami wiatru, a przede wszystkim opadami. To wszystko wypada mieć na uwadze zwłaszcza wówczas, gdy ma się pod opieką dziecko – mające znacznie delikatniejszy organizm i układ odpornościowy niż osoba dorosła.

Więc jaka czapka dla dziecka na wiosnę?

Na szczęście asortyment producentów czapek jest na tyle zróżnicowany, że można było dość sprawnie uzupełnić wiosenną garderobę. Czapki dziecięce na tę porę roku są w większości wykonane ze sztucznych, elastycznych tkanin, które skutecznie przylegają do głowy – przez co skutecznie chronią przed przewianiem przede wszystkim zatoki czołowe, także podczas wyjątkowo aktywnej zabawy. Ów materiał jest jednocześnie bardzo miły w dotyku, co nie czyni noszenia czapki niekomfortowym obowiązkiem.

Zastanawiając się, jaka czapka dla dziecka na wiosnę (zobacz tutaj: https://www.asport.pl/k/350/czapki-dla-dzieci/) będzie najlepiej uzupełniać strój pociechy, można wpaść w pewną pułapkę. Niekiedy to względy estetyczne mogą próbować przeważyć podczas dokonywania wyborów, ale trzeba pamiętać, że to nie one są najważniejsze.

Wybierając konkretną czapkę trzeba upewnić się, że będzie wystarczająco funkcjonalna, także w kwestii utrzymywania jej w czystości. Bogactwo ofert na rynku konsumenckim prawdopodobnie nie pozwoli też na to, by nie znaleźć takiej czapki, która byłaby i ciepła, i ładna.

Warto wspomnieć, że wiele modeli dziecięcych czapek ma wszyte elementy odblaskowe. To sprytne posunięcie może napełnić rodziców większą pewnością, że dziecko jest bezpieczne podczas pobytu na dworze.

Wiosenna aura bardzo skutecznie zachęca do tego, by spędzać poza domem coraz więcej czasu, a wiadomo jak szybko płynie czas na dobrej zabawie – małego poszukiwacza przygód łatwo może zaskoczyć zmrok i wiążące się z nim, potencjalne zagrożenia. Czapka odbijająca światła reflektorów da znać wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o obecności dziecka.