Czapki na każdą pogodę
Strona główna » Poradniki » Czapka z daszkiem dobrana do stylu życia – na co zwrócić uwagę?
Producenci czapek
Czapki WoolTown Czapki Loman Czapki Neverland Czapki Satila Czapki The North Face Czapki Viking
Kontakt
Biuro Obsługi Klienta Zamówienie telefoniczne
0801 000 761
033 8219 149
0604 617 978
w godzinach 8-18

Zamówienia: sklep@asport.pl
Biuro obsługi klienta: bok@asport.pl
Gwarancje: gwarancje@asport.pl
Czapki w 3D

Czapka z daszkiem dobrana do stylu życia – na co zwrócić uwagę?

Stylowa czapka z daszkiemJeśli planujesz kupić czapkę z daszkiem wiedz, że istnieje kilka rzeczy, o których należy pamiętać przed podjęciem ostatecznej decyzji. Dla sporej liczby osób czapka z daszkiem to po prostu czapka z daszkiem – lecz tak naprawdę istnieje wiele różnych rodzajów dostępnych na rynku. W tym poradniku dowiesz się co sprawia, że takie a nie inne czapki z daszkiem są najlepszym wyborem dopasowanym do prowadzonego stylu życia. Dzięki temu bez względu na to czy jesteś typem sportowca czy też raczej czapka stanowi dla Ciebie wyłącznie modne akcesorium - na pewno kupisz taki model, który odpowie idealnie na Twoje potrzeby.


Wiele osób popełnia błąd kupując pierwszą lepszą czapkę, która przykuje ich uwagę, nie biorąc pod uwagę materiału wykonania, jej zastosowania czy też opcji regulacji. Dzięki tym wskazówkom będziesz mógł uniknąć problemu niedopasowania czapki w powyższych względach.

Styl – czy ma znaczenie?

Odpowiedź wydaje się oczywista. W przypadku osób aktywnych fizyczne lepszym rozwiązaniem będzie wybranie czapki, która sprawdzi się nie tylko w czasie jednego sezonu. Tutaj lepiej postawić na czapki z daszkiem mające projekt uniwersalny, a więc wiecznie modny, pasujący do każdej okazji. Inaczej rzecz ma się w odniesieniu do czapek, których główną funkcją będzie dopełnienie garderoby. Tutaj warto zanurzyć się w temat, by być na bieżąco z aktualnymi trendami.

Regulacja – czy jest konieczna?

Czapka z daszkiem idealna na wycieczkęWybór odpowiedniego rodzaju regulacji jest jednym z najważniejszych aspektów zakupu nowej czapki, jeśli chce się kupić taką, która będzie towarzyszem aktywności fizycznych. Najczęstszym typem regulacji jest ta wykonana z tworzywa sztucznego z zatrzaskiem. Nic dziwnego, bowiem te zatrzaski pozwalają na stabilne ułożenie czapki na głowie przy zachowaniu wysokiego komfortu noszenia. Warto podkreślić, że tak dopasowane czapki z daszkiem (nazywane snapback) są najwygodniejsze z wszystkich dostępnych modeli właśnie z racji możliwości ich indywidualnego dostosowania do swoich potrzeb. Zatem kupując czapkę tego rodzaju najlepiej zdecyduj się na model z regulacją. Będzie ona odpowiednia również z racji walorów funkcjonalnych i estetycznych - także dla mniej aktywnych osób, jednak ta druga grupa ludzi powinna zwrócić uwagę również na projekty typu fullcap, będące modowym hitem już od kilku sezonów. Różnica polega na tym, że czapki typu fullcap są pozbawione możliwości dopasowania ich do rozmiaru głowy za pomocą regulacji.

Materiał – jaki dla kogo?

Przy zakupie czapki z daszkiem kolejną konieczną do rozważenia kwestią, a niestety często pomijaną – jest wybór materiału. Czapki z daszkiem wykonywane z nylonu są fantastycznym wyborem dla sportowców, bowiem są trwałe i bardzo komfortowe. Kolejnym bardzo dobrym wyborem są czapki z poliestrem. Oba typy mają przewagę nad czapkami wykonanymi z włókien naturalnych, takich jak bawełna lub wełna z tego względu, że są bardziej odpowiednie do zastosowania w sporcie i właściwie - dowolnej aktywności na świeżym powietrzu. Jeśli zdecydujesz się na stylowe czapki z daszkiem wykonane z wełny lub bawełny, ważne jest, aby były one prane i suszone w odpowiedni sposób. Stosowanie zbyt wysokiej temperatury może spowodować, że stracą one swój kształt, kolor czy nawet rozmiar. Jednak bez względu na to jaki rodzaj materiału wybierzesz przede wszystkim zwróć uwagę na to, by był on wysokiej jakości – to przełoży się nie tylko na komfort użytkowania, ale też na samą trwałość produktu.

Czapka z daszkiem z filtrem przeciwsłonecznym UPF 50 TECH SHADE firmy Columbia, dostępna w 8 różnych kolorach

Czapki z daszkiem już nie są zarezerwowane jedynie dla sportowców – są one modnym dodatkiem, który pomaga dopełnić dowolną stylizację. Jednak jeśli jesteś typem osoby aktywnej – zwróć baczniejszą uwagę na materiał czy też regulację, gdyż te aspekty mogą mieć spory wpływ na efektywność uprawiania wybranej dyscypliny sportowej.