Czapki na każdą pogodę
Strona główna » Poradniki » Dlaczego warto (a nawet trzeba) nosić czapkę?
Producenci czapek
Czapki WoolTown Czapki Loman Czapki Neverland Czapki Satila Czapki The North Face Czapki Viking
Kontakt
Biuro Obsługi Klienta Zamówienie telefoniczne
0801 000 761
033 8219 149
0604 617 978
w godzinach 8-18

Zamówienia: sklep@asport.pl
Biuro obsługi klienta: bok@asport.pl
Gwarancje: gwarancje@asport.pl
Czapki w 3D

Dlaczego warto (a nawet trzeba) nosić czapkę?

Całe szczęście z roku na rok coraz więcej osób uświadamia sobie istotę noszenia czapki. Jednak jeśli trafieś na ten poradnik to jest wielce prawdopodobne, że szukasz jeszcze większej ilości mocnych argumentów, które przekonaja Cię do tego, że naprawdę czapkę nosić warto. I bardzo dobrze, bowiem właśnie tutaj je znajdziesz – 4 konkretne powody tego, dlaczego warto (a nawet trzeba) nosić czapkę zimą!

Czapka męska, polarowa podszewka, wełna 50% BOB II 3kolory Loman

1. Przez głowę ucieka najwięcej ciepła z organizmu!

To fakt – przez powierzchnię głowy może wydostać się aż 70 % ciepła z naszego ciała. Nie dbając o noszenie czapki tak naprawdę sam sponsorujesz sobie dyskomfort związany z zimnem. Skoro w tak prosty sposób można sobie zapewnić ciepło, dlaczego tego nie robić? Nawet kalesony, najgrubszy sweter czy ekstra ciepła kurtka na nic się nie zdadzą, jeśli zbagatelizujesz rolę czapki na Twojej głowie – nie popełnij tego błędu.

2. Noszenie czapki to ochrona dla Twoich zatok.

Dolegliwości związane z zapaleniem zatok to ogromnie nieprzyjemne doznanie. Towarzyszący im ból, a raczej chęć jego uniknięcia już sama w sobie powinna być wystarczającym bodźcem do tego, by w chłodniejsze dni automatycznie sięgać po ciepłą, dobrze dopasowaną czapkę. I pamiętaj, to że w tym momencie czujesz się zdrowy i pełen sił wcale nie daje Ci gwarancji na to, że za rok, dwa czy nawet pięć nie będziesz cierpiał z powodu złego funkcjonowania zatok. Zatem oszczędź sobie tego i nie zapominaj o czapce.

3. Zakładając czapkę chronisz włosy.

Zdrowe, witalne włosy są dużo ważniejsze niż wyfiołkowana, wymyślna fryzura, której nie możesz zmieścić pod czapką i dlatego w konsekewncji jej nie ubierasz. Fantazyjne uczesanie zatem zostaw sobie na cieplejsze dni, a w te chłodniejsze – załóż czapkę. Włosy wystawione bezpośrednio na niską, mroźną temperaturę stają się matowe i łamliwe – gdyż ta bardzo im szkodzi. Zadbaj więc o nie – nosząc czapkę.

4. Bo to jest modne!

Jeszcze kilka lat temu noszenie czapki uważano za obciach, dzisiaj całe szczęście ta tendencja uległa całkowitej zmianie. Półki w sklepach aż uginają się od szerokiej gamy czapek – w różnych kolorach, kształtach, wzorach – nic dziwnego, bowiem aktualnie czapka nie tylko chroni, ale jest też jednym z najważniejszych elementów zimowej stylizacji. Zatem, jeśli chcesz wyglądać naprawdę modnie koniecznie musisz się zaopatrzyć w to cieplutkie akcesorium.

Pomocne wskazówki

  • Aby uniknąć efektu przyklapniętych włosów po ściągnięciu czapki ułóż pod nią przedziałek po odwrotnej niż zwykle stronie, gdy wróci na swoje miejsce – włosy będą przyjemnie wyglądać pod względem objętości.
  • Czapka musi być odpowiednio dopasowana – ani za luźna, ani za ciepła plus koniecznie zakrywająca uszy. Tylko taka jest w stanie w pełni spełnić swoje zadanie.
  • Stawiaj na czapki wykonane z naturalnych materiałów, takich jak wełna czy bawełna.
  • Czapka nie pomoże, jeśli założysz ją na wilgotne włosy – nie rób tego!