Czapki na każdą pogodę
Strona główna » Poradniki » Jak dopasować czapkę do kształtu twarzy?
Producenci czapek
Czapki WoolTown Czapki Loman Czapki Neverland Czapki Satila Czapki The North Face Czapki Viking
Kontakt
Biuro Obsługi Klienta Zamówienie telefoniczne
0801 000 761
033 8219 149
0604 617 978
w godzinach 8-18

Zamówienia: sklep@asport.pl
Biuro obsługi klienta: bok@asport.pl
Gwarancje: gwarancje@asport.pl
Czapki w 3D

Jak dopasować czapkę do kształtu twarzy?

Dzisiaj skupimy się na temacie odpowiedniego doboru fasonu czapki biorąc pod uwagę kształt twarzy. To ważna wskazówka, bowiem dopasowując czapkę w odpowiedni sposób możemy skutecznie podkreślić swoją urodę, natomiast w odwrotnym przypadku, gdy przy zakupie czapki nie zwracamy uwagi na ten aspekt – możemy wyglądać naprawdę niekorzystnie. Zatem nie kupuj ślepo najmodniejszego projektu, ale przemyśl też roztropnie to, w jakiej czapce będzie Ci do twarzy.

Jeśli do tej pory nie zastanawiałaś się nad tym, jakiego właściwie kształtu jest Twoja twarz – czytaj dalej, a pomożemy Ci znaleźć odpowiedź. By zrobić to prawidłowo zepnij grzywkę i włosy i spójrz do lustra...

TWARZ O OWALNYM KSZTAŁCIE

Masz zaokrągloną linię włosów, szczupły podbródek i wysokie czoło? Zatem jesteś szczęśliwą posiadaczką twarzy o owalnym kształcie! A co za tym idzie… Możesz sobie pozwolić na praktycznie każdy fason czapki, nie czując się w żaden sposób ograniczona.

Czapka młodzieżowa, damska, polarowa podszewka MAGNETIC 2kolory Loman

TWARZ O OKRĄGŁYM KSZTAŁCIE

Pełne policzki, okrągła broda, niskie czoło to cechy wyróżniające Twoją twarz? Postaw na berety i kaszkiety! Noś je na bakier, by wyglądać jeszcze lepiej. Tego typu nakrycie głowy optycznie wyszczupli Twoją twarz. Możesz także skusić się na kapelusze z małym rondem, noszone asymetrycznie bądź też tak zwane czapki uszatki.

Czapka damska, męska, uszatka, ocieplana, z futerkiem AKTSE 2kolory Satila

TWARZ W KSZTAŁCIE TRÓJKĄTA

Jeśli masz mocno zaznaczone kości policzkowe, szerokie czoło i drobną brodę to znaczy, że Twoja twarz jest trójkątna. Przylegające czapki oraz takie z daszkami to coś dla Ciebie. W nich będziesz naprawdę świetnie wyglądać, bowiem pięknie, optycznie wyrównują proporcje.

Czapka damska z polarowym podszyciem FLOWER jasnoniebieska Neverland

TWARZ O KWADRATOWYM KSZTAŁCIE

Masz kwadratową twarz, jeśli patrząc w lustro widzisz przede wszystkim szeroką żuchwę, czoło oraz wyraziste kości. Tutaj najważniejszym zadaniem czapki jest wyszczuplenie twarzy, a w tej roli fantastycznie sprawdzają się duże berety oraz czapki z pomponem. Możesz sobie pozwolić na ciekawe nadruki i inne ozdoby.

Czapka damska, dwuwarstwowa, wełna 50% TORN 4kolory Loman

TWARZ W KSZTAŁCIE PROSTOKĄTNYM

Tutaj mamy do czynienie z twarzą szczupłą i długą, zakończoną przez wysokie czoło. W odniesieniu do takiego kształtu twarzy najlepiej sprawdzają się futrzane fasony, jak również wszelkie czapki z uszami. W ten sposób wyrównasz proporcje.

Czapka damska, młodzieżowa, polarowa podszewka HAGEN 4kolory Loman