Czapki na każdą pogodę
Strona główna » Poradniki » Jak prać czapki?
Producenci czapek
Czapki WoolTown Czapki Loman Czapki Neverland Czapki Satila Czapki The North Face Czapki Viking
Kontakt
Biuro Obsługi Klienta Zamówienie telefoniczne
0801 000 761
033 8219 149
0604 617 978
w godzinach 8-18

Zamówienia: sklep@asport.pl
Biuro obsługi klienta: bok@asport.pl
Gwarancje: gwarancje@asport.pl
Czapki w 3D

Jak prać czapki?

Czapki należy prać według oznaczeń producenta znajdujących się na wszywce wewnętrznej lub na dołączonej metce. Niektóre z oferowanych przez nas czapek zostały uszyte z delikatnej wełnianej przędzy lub posiadają membranę typu Windstopper® lub GORE-TEX®. Takie czapki wymagają specjalnego traktowania.

Absolutnie nie powinno się ich prać w pralce, ponieważ później mogą być pogniecione, wymięte, mechacić się. Do ręcznego prania czapek z domieszką wełny lub w 100% wełnianych należy używać jedynie specjalistycznych płynów. Pranie ich w detergentach typu proszki może spowodować, że zaczną się elektryzować, zostaną na nich białe smugi itp.

Do tego rodzaju czapek możemy polecić płyny do prania ATSKO. Najlepszy będzie środek do prania wełny, puchu i tkanin syntetycznych:

środek do prania (wełny, puchu, syntetyków) 1000ml Atsko

Doskonale usuwa wszelkie zanieczyszczenia i niemiłe zapachy. Łatwo go wypłukać, nie zostawia też żadnych smug na tkaninie. Nadaje się nie tylko do prania ręcznego, ale i do prania w pralce. Duża pojemność (1l) sprawia, że starczy go na długo. Jest jednym z najbardziej uniwersalnych płynów tego typu. Można go stosować również do puchu, membran GORE-TEX, tkanin syntetycznych, bawełny i jedwabiu. W tym samym środku można więc prać także czapki z membranami oraz z polarową podszewką. Należy pamiętać, że membran nie wolno prać w proszku, ponieważ tracą one swoje właściwości. Z tego powodu nie można stosować także płynów zmiękczających.

Wskazówki, jak prać czapki z membraną:

  • prać ręcznie tylko w specjalistycznych środkach, jak płyny Atsko,
  • prać i płukać w letniej wodzie,
  • nie wykręcać za mocno, żeby ich nie odkształcić lub rozciągnąć,
  • nie suszyć w suszarkach bębnowych.
Technologie