Czapki na każdą pogodę
Strona główna » Poradniki » Jak prawidłowo dobrać rozmiar czapki?
Producenci czapek
Czapki WoolTown Czapki Loman Czapki Neverland Czapki Satila Czapki The North Face Czapki Viking
Kontakt
Biuro Obsługi Klienta Zamówienie telefoniczne
0801 000 761
033 8219 149
0604 617 978
w godzinach 8-18

Zamówienia: sklep@asport.pl
Biuro obsługi klienta: bok@asport.pl
Gwarancje: gwarancje@asport.pl
Czapki w 3D

Jak prawidłowo dobrać rozmiar czapki?

Jesień, zima, a nawet wczesna wiosna to czas chłodniejszych temperatur, częstszych opadów i bardziej porywistych wiatrów. W trosce o zdrowie własne bądź bliskich warto jest wyposażyć się w odpowiednio dobraną czapkę.

Aby czuć się w niej naprawdę komfortowo i by czapka zimowa odpowiednio spełniała swoją funkcję ważne jest, by prawidłowo dobrać jej rozmiar do głowy. Jak się okazuje – to prostsze niż może się wydawać, stąd nie trzeba bać się zakupów w sieci.

Sklepy internetowe oferują tanie, modne czapki, a ich dokładne opisy sprawiają, iż szansa na złe dopasowanie jest niemalże zerowa. Jednak właśnie… w pierwszej kolejności należy dowiedzieć się:

Jak wybrać czapkę w dobrym rozmiarze?

Rozmiar czapki Aby dobrze dobrać rozmiar czpaki, należy zmierzyć miarą krawiecką obwód głowy w najszerszym miejscu, tuż nad łukiem brwiowym. Obwód jest jednocześnie rozmiarem czapki.

Producenci zazwyczaj podają albo zakres rozmiaru, np. 50-53, 56-58 albo konkretny rozmiar (53, 56). Niektóre czapki mają rozmiar uniwersalny, co oznacza, że pasują niemal każdej osobie oraz że są elastyczne dzięki domieszce sztucznego włókna.

Uwaga:
Kupując czapkę należy wziąć pod uwagę, że może mieć ona domieszkę poliestru lub elastanu i nieco się rozciągać.

Rozmiar głowy a wiek dziecka.

czapki dla dzieci Wielu rodziców popełnia błąd wybierając czapkę dla dziecka w oparciu o jego wiek, a nie indywidualne wymiary. Radzimy nie korzystać z tego sposobu – powód jest prosty: każde dziecko rośnie w swoim własnym tempie, stąd rozmiary dziecięcych głów rówieśników naprawdę mogą się mocno różnić.

Jedyna skuteczna metoda doboru czapki to zmierzenie dziecku obwodu głowy i sugerowanie się tym rozmiarem przy wyborze czapki.

Dlaczego nie warto kupować czapki „na oko”?

  • Czapka za duża – opada na oczy bądź zsuwa się z głowy.
  • Czapka za mała – zbyt mocno opina głowę powodując dyskomfort.

Czasem źle dopasowana czapka może się nawet na głowę nie zmieścić, po co więc ryzykować skoro pobranie odpowiednich wymiarów jest tak proste i zajmuje tylko chwilę! Teraz, gdy masz już czapkę w odpowiednim rozmiarze, dlaczego nie poszerzyć swojej wiedzy jeszcze bardziej? Dowiedz się jak dobrać odzież odpowiednią do aktywności – nawet zimową porą.