Czapki na każdą pogodę
Strona główna » Poradniki » Jak wyprać czapkę z daszkiem?
Producenci czapek
Czapki WoolTown Czapki Loman Czapki Neverland Czapki Satila Czapki The North Face Czapki Viking
Kontakt
Biuro Obsługi Klienta Zamówienie telefoniczne
0801 000 761
033 8219 149
0604 617 978
w godzinach 8-18

Zamówienia: sklep@asport.pl
Biuro obsługi klienta: bok@asport.pl
Gwarancje: gwarancje@asport.pl
Czapki w 3D

Jak wyprać czapkę z daszkiem?

Czapki z daszkiem wymagają troskliwej pielęgnacji. Jeśli zostaną wyprane w dużej temperaturze, to daszek może się odkształcić, a czapka zbiegnąć. Aby dobrze wyprać taką czapkę, należy przede wszystkim przeczytać przepis prania podany przez producenta na wszytej w czapkę metce.

Jeśli daszek jest wykonany z plastiku lub tworzywa to czapkę najlepiej wyprać ręcznie lub w pralce z dodatkiem łagodnego środka, na przykład uniwersalnego płynu Atkso przeznaczonego do prania odzieży sportowej.

Środek do prania uniwersalny (wełna, puch, bawełna) 30ml Atsko
Pranie w tym środku nie spowoduje odkształcenia ani zbiegnięcia się tkaniny, oczywiście jeśli temperatura prania będzie dopasowana do wskazań producenta. Należy ponadto pamiętać, by nie odwirowywać jej, ponieważ wirowanie może ją bezpowrotnie zdefasonować.

W niektórych czapkach daszek ma w środku tekturę. Wtedy musimy wyprać ją ręcznie, uważając na to, by daszek się nie zamoczył. Można do tego celu wykorzystać zwykłą gąbkę lub szmatkę. Najpierw za jej pomocą trzeba zmoczyć czapkę, a następnie lekko ją wyszorować gąbką nasączoną małą ilością łagodnego detergentu. Następnie delikatnie zebrać pianę i pod małym strumieniem wody przepłukać czapkę.

Trzeba pamiętać, by nie suszyć czapki suszarką ani nie kłaść jej na kaloryferze. Po praniu, kiedy czapka jest jeszcze wilgotna, dobrze jest włożyć ją na jakiś kulisty przedmiot typu wazon lub klosz od lampy, by się nie zdefasonowała i pozwolić jej spokojnie wyschnąć.