Czapki na każdą pogodę
Strona główna » Poradniki » Jaka czapka dla biegacza?
Producenci czapek
Czapki WoolTown Czapki Loman Czapki Neverland Czapki Satila Czapki The North Face Czapki Viking
Kontakt
Biuro Obsługi Klienta Zamówienie telefoniczne
0801 000 761
033 8219 149
0604 617 978
w godzinach 8-18

Zamówienia: sklep@asport.pl
Biuro obsługi klienta: bok@asport.pl
Gwarancje: gwarancje@asport.pl
Czapki w 3D

Jaka czapka dla biegacza?

Biegacze zwykle bardzo przykładają się co do wyboru swojego stroju. Kompletują bardzo pieczołowicie każdy element, oczywiście przykładając największą uwagę do obuwia. Czasem jednak w tym wszystkim mogą zapomnieć jak wielką rolę pełni czapka, co nie jest zbyt mądrym podejściem. Nakrycie głowy w trakcie biegów ma ogromne znaczenie, dlatego koniecznie trzeba uzupełnić swoją garderobę biegacza o ten mały-wielki detal.

Faktem jest, że markowe czapki do biegania sprawdzają się najlepiej. Oto dlaczego:

  • Wybierając czapkę dobrej marki, takie jak Nike czy Viking masz pewność, że została wykonana z odpowiedniego materiału charakteryzującego się wysoką „oddychalnością”.

Dlaczego ma to tak wielkie znaczenie? Dzięki temu materiał odprowadza zapewnione przez czapkę ciepło w sposób który sprawia, że skóra głowy nie poci się.

Poza tym:

  • Często są wzbogacone w odblaski, dzięki czemu nadają się do biegania nawet w warunkach ograniczonej widoczności.
  • Są elastyczne, dzięki czemu z łatwością dopasowują się do różnych rozmiarów głowy.
  • To bardzo wygodne, kompaktowe modele dzięki czemu w razie potrzeby można je łatwo schować do kieszeni.
  • Warto szukać modeli wzbogaconych o tzw. termo-regulator, które sprawiają, że czapkę można używać w chłodne, zimowe dni.
  • Korzystnie jest też wybrać projektu ergonomiczne, które sprawdzają się po kask narciarski
  • Niektóre markowe modele są wyposażone w specjalne technologie zapewniające dodatkową ochronę przed wiatrem i chłodem, dbając równocześnie o ciepły mikroklimat organizmu.
Źródło: pinterest.com

Jak wybrać czapkę do biegania?

Przede wszystkim pamiętaj, że czapka musi być idealnie dopasowana do Twojej głowy, a więc nie może być ani za luźna ani za ciasna. Jeśli nie będzie leżała odpowiednio to zamiast dobrze pełnić swoją funkcję tak naprawdę będzie przeszkadzać spadając z głowy, uciskając czy przemieszczając się w trakcie treningu. Oczywiście ważne jest również to, by dobrze wyglądała – całe szczęście producenci czapek dbają o atrakcyjne wzory. Szczególnie przydatne okazują się modele w dość stonowanych kolorach, gdyż wtedy na pewno będą współgrać zresztą stroju biegacza.

Kiedy trzeba założyć czapkę?

Oczywiście to zależy od typu czapki, niemniej jednak jeśli mowa o czapce mającej za zadanie zadbać o zachowanie ciepłoty ciała to zawsze, gdy temperatura nie przekracza dziesięciu stopni Celsjusza warto przemyśleć jej założenie, bo oczywiście przy minusowych temperaturach założenie czapki na trening jest niemalże obowiązkowe.