Czapki na każdą pogodę
Strona główna » Poradniki » Wełniane czapki najlepsze?
Producenci czapek
Czapki WoolTown Czapki Loman Czapki Neverland Czapki Satila Czapki The North Face Czapki Viking
Kontakt
Biuro Obsługi Klienta Zamówienie telefoniczne
0801 000 761
033 8219 149
0604 617 978
w godzinach 8-18

Zamówienia: sklep@asport.pl
Biuro obsługi klienta: bok@asport.pl
Gwarancje: gwarancje@asport.pl
Czapki w 3D

Wełniane czapki najlepsze?

Pasują niemal do wszystkiego i na każdą okazję. Są idealne zarówno na narty, jak i na codzień. Do wełnianej czapki łatwo dobrać szalik, a najlepiej po prostu kupić gotowy zestaw. W naszej ofercie znajduje się wiele fasonów i kolorów takich czapek, dlatego każda kobieta znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Krój wielu czapek wełnianych, które oferujemy, został tak zaprojektowany, by fryzura pod nią nie niszczyła się. Szczególnie możemy polecić czapki z przedłużonym tyłem, nieco luźniejsze:

Czapki wełniane

Wełniane czapki są bardzo twarzowe, a aplikacje i pompony nadają im uroku.

W naszej ofercie mamy również czapki posiadające domieszkę sztucznych włókien, np. poliestru lub akrylu. Stosuje się je, by zwiększyć trwałość i elastyczność wyrobu.

Każda wełniana czapka, jaką można znaleźć w naszym sklepie, jest wysokiej jakości, doskonale odszyta i wykończona.

Czapki, kominiarki, szale

Zalety wełny

Wełna posiada doskonałe właściwości termoizolacyjne - dzięki temu w czapce nie będzie zimno nawet podczas największych mrozów. Warto pamiętać, że wełna o luźniejszym splocie lepiej izoluje niż ta, która jest utkana ciasno.

Wełna

Dodatkowo czapka wełniana posiada właściwości antystatyczne, co oznacza, że na czapce nie osiada kurz, drobne pyłki itp.

Prawdziwa wełna jest naturalna, dobrze tolerowana przez organizm, praktycznie nigdy nie uczula. Jest więc doskonała dla alergików, również dzięki właściwościom antystatycznym. Czapka uszyta z wełny nie będzie się gnieść. Poza tym w takiej czapce nawet po spoceniu się nie będziemy mieli wrażenia wilgoci i będzie nam ciepło, ponieważ wełna jest z natury higroskopijna.

Zalety wełny

Wszyscy wiemy, że wełna jako materiał odzieżowy była używana już od wieków i pomimo pojawienia się bardziej złożonych tkanin – w tym sztucznej odzieży, nadal nie traci na popularności. Ogólnie rzecz biorąc, wełna tonie tylko czapki dla zapewnienia ciepła i komfortu w zimie, ale też służy do produkcji:

  • swetrów
  • płaszczy
  • koców

Wełna pochodzi z runa różnych zwierząt. Istnieją różne rodzaje wełny i różnią się w zależności od tego, o jakim zwierzęciu mowa. Jak widać wyżej, istnieje naprawdę ogromna liczba zalet związanych z wełną i dlatego popyt na zimowe czapki wełniane niezmiennie jest na wysokim poziomie.

Poza powyższymi zaletami warto wiedzieć o wełnie, że:

  • jest całkowicie naturalna
  • nadaje się na różne pory roku
  • jest ognioodporna
  • jest odporna na pleśń
  • jest bardzo elastyczna